Kino Rab

Kino u Rabu djeluje od 1913. godine pod imenom ''Kino Edison'' a kasnije kao ''Kino Tesla'', te svojim djelovanjem pruža posjetiteljima permanentnu filmsku kulturu. U Rabu djeluju dva kino – zimsko kino i ljetno kino. Ulaganjem Ministarstva kulture,  Grada Raba i Pučkog otvorenog učilišta Rab kina su opremljena digitalnom kino opremom.

LJETNO KINO RAB ______ANNA 15+

Petak, 21.06. 2019. u 22.00 sati

Izvorno ime: Anna

Redatelj: Luc Besson

Žanr: Akcija,  triler

Glumci: Sasha Luss, Helen Mirren, Luke Evans

Država: Francuska

Trajanje: 119 minuta

Ispod zapanjujuće ljepote top modela, Anne Poliatove, skriva se njezina nevjerojatna snaga i vještine koje je čine jednom od najstrašnijih ubojica vlade. Uzbudljiva, energična vožnja s neočekivanim preokretima i akcijom koja oduzima dah, uvodi nas u radnju ove priče. U glavnim ulogama su Sasha Luss dobitnica nagrade Oscar® Helen Mirren, Cillian Murphy i Luke Evans.

LJETNO KINO RAB ______CRVENA JOAN

Subota, 22.06. 2019. u 22.00 sati

Izvorno ime: Red Joan

Redatelj: Trevor Nunn

Žanr: Biografija, drama, triler

Glumci: Sophie Cookson, Judi Dench, Tom Hughes

Država: Velika Britanija

Trajanje: 101 min

Godina je 2000., a Joan Stanley uživa u svom domu u predgrađu na prijelazu u novi milenij. Njezin miran život se poremeti kada je uhiti britanska služba MI5, koja je optužuje za dijeljenje obavještajnih podataka komunističkoj Rusiji. Radnja filma nas vraća u tridesete godine kada je Joan bila studentica fizike na Cambridgeu. Tijekom studiranja zaljubljuje se u mladog komunista Lea Galicha i zbog njega počinje drugačije doživljavati svijet te mijenja životne stavove. Kroz rad u tajnom nuklearnom istraživačkom centru tokom Drugog svjetskog rata, Joan shvati da je svijet na rubu međusobnog uništenja, te je prisiljena birati između izdaje svoje zemlje i svojih voljenih ili spašavanja njihovih života.

LJETNO KINO RAB ______PRIČA O IGRAČKAMA --- SINKRONIZIRANO

Nedjelja, 23.06. 2019. u 21.30 sati

Izvorno ime: Toy Story 4

Redatelj: Josh Cooley

Žanr: avanturistički, komedija

Glumci:  Krešimir Mikić, Ranko Zidarić, Barbara Prpić, Zora Zidarić, Živko Anočić, Marko Cindrić, Domagoj Janković, Enes Vejzović

Država: SAD

Trajanje: 100 min

Disney i redatelj Josh Cooley donose nevjerojatnu priču o igračkama i njihovom uzbudljivom oživljenom svijetu te pustolovini bogatoj prijateljstvom i humorom.

Glavni junak Woody oduvijek je bio uvjeren u svoje mjesto na svijetu i da mu je prioritet brinuti se za svoju djecu (Andy ili Bonnie). Kada se Bonniejeva omiljena igračka Forky proglašava  "smećem", Woody uzima stvari u svoje ruke te pokazuje Forkyju zašto bi trebao prihvatiti tko on zapravo je. Kada Bonnie okupi cijelu bandu na izlet na obiteljskom putu, Woody završava na neočekivanoj avanturi koje uključuje ponovno druženje s njegovom davno izgubljenom prijateljicom Bo Peepom. Nakon višegodišnjeg lutanja, Bo-ov avanturistički duh i život na cesti kvari njenu nježnu porculansku vanjštinu. Kada Woody i Bo shvate da su svjetovi odvojeni kada se oživi kao igračka, tada i otkrivaju da im je to najmanje briga.

KATEGORIZACIJA AUDIOVIZUALNIH DJELA

Kalendar događanja